در خصوص بخشنامه توهین آمیز ارتش آمریکا به هویت خلیج فارس سکوت نکنیم

خوب است که رسانه های گروهی کشورمان با شخصیت های آکادمیک آمریکا از جمله پرفسور فرای و سایر ایران شناسان مصاحبه کنند و احاد مردم اتحاد خود را یکبار دیگر مانند سال ١٣٨٣ و داستان نشنال جیوگرافی نشان دهندباید  ارتش آمریکارا  از این تحریف مزورانه و بی ادبانه پشیمان نمود. برخی گمانه‌زنی‌ها از این موضوع حکایت دارد که دستورالعمل مذکور، پس از عقد قراردادهای کلان سیصد میلیاردی نظامی میان ایالات متحده و  دول عربی در خلیج فارس صورت گرفته است

ایران -  نیروی دریایی آمریکا در دستورالعملی رسمی از کلیه نیروهای خود خواسته از نام مجعول خلیج ع‌ر‌ب‌ی به جای نام خلیج فارس استفاده کنند.  در قسمت راهنمای این دستورالعمل که در پایگاه اینترنتی این نیرو قرار گرفته، به تشریح و توضیح برخی کلماتی پرداخته شده که یکی از این کلمات، عبارت مجعولی است که طی سال‌های اخیر از سوی برخی کشورهای عربی برای نام بردن از نام چندهزار ساله "خلیج فارس" مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نیروی دریایی آمریکا نیز در حالی که تمام نقشه‌های کشورهای غربی از صدها سال گذشته، نام "خلیج فارس" را برای منطقه دریایی جنوب ایران به کار برده‌اند، عنوان کرده که خلیج ع‌ر‌ب‌ی‌ معادل جدید خلیج فارس است و باید به جای این عبارت به کار گرفته شود.

در ابتدای این دستورالعمل آمده است که کلیه نویسندگان و ویرایش‌کنندگان نامه‌های تبادل شده در نیروی دریایی، باید به نکات این دستورالعمل توجه داشته و آن را دنبال کنند.

این درحالیست که ایالات متحده از زمان تاسیس خود که ۳۰۰ سال از آن تاریخ نمی‌گذرد،‌ در نقشه‌های خود نام تاریخی "خلیج فارس" را برای این منطقه استفاده کرده است.

برخی گمانه‌زنی‌ها از این موضوع حکایت دارد که دستورالعمل مذکور، پس از عقد قراردادهای کلان نظامی میان ایالات متحده و برخی دول عربی در خلیج فارس صورت گرفته است.

در حالی که ایالات متحده تلاش می‌کند خود را دوست ملت ایران و دشمن دولت معرفی کند،‌ این تلاش آمریکا برای تحریف واژه‌ای با قدمت چندهزار ساله که ایرانیان تعصب خاصی روی آن دارند، نشان می‌دهد که چنین ادعاهایی کاربردهایی کاملاً تبلیغاتی دارند و دشمنی آمریکا با ایران، به خاطر روحیات ظلم‌ستیزانه مردم این کشور است.

شاید شما برای اولین بار اسم این پرفسور را شنیده باشید ولی  اسم او  از سال ١٣٨١  و در دفاعش از نام خلیج فارس مطرح شد وی فردی است که دهها نامه به موسسات آمریکایی نوشته و کاربرد نام ناقص خلیج فارس را به آنها گوشزد نموده است یکی از نامه او در تاریخ ١٢/١٢/١٣٨٣ در روزنامه شرق نیز چاپ شده است.
محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران با درخواست یک پرفسور دانشگاه هاروارد برای دفن پس از فوت وی در شهر تاریخی اصفهان موافقت کرده است.
توجه کنید که علاقه به فرهنگ و مردم یک سرزمین هرگز سوء تعبیر نشود عشق مفرط این افراد  به سرزمین و فرهنگ ایرانی باعث شده که عده ای او را عامل نفوذی دشمن بدانند.
دهها نفر از این قبیل هستند که به همین دلیل مسلمان و شیعه شده اند خواهر همسر تونی بلر و آقای جورج گالوی  نماینده حزب کارگر انگلیس و چند مجری زن در پرس تی وی نمونه از این افراد است.

پرفسور فرای میگوید وی عمرش را صرف تدریس فرهنگ و تاریخ ایران کرده است و همواره عاشق اصفهان بوده است.وی میگوید میخواهد در اصفهان دفن شود تا نشان دهد مناسبات ایران و آمریکا ناگسستنی است.آقای احمدی نژاد گفت درخواست پرفسور فرای برآورده میشود، و برای وی عمری طولانی آرزو کرد.
/ 1 نظر / 9 بازدید

کلا وبلاگ جالب و پر باری بود. ممنون