کوروش ذوالقرنین/ دوستان و دشمنانش

-تصویر

٢- تابناک: آقای دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به رونمایی از منشور کوروش در ایران ادامه داد: 2 هزار و چند صد سال قبل در همین عراق حکومتی دیکتاتور که مردم را آزار می‌داد، بر عده‌ای که پیروان حضرت موسی (ع) بودند وجود داشت. در ایران حکومت ماد به فساد کشیده شده و یکی از نوادگان آنان حکومت فاسد را کنار گذاشته و حکومت مردمی برپایه عدالت برپا کرد. مردم بابل تقاضای کمک و عدالت کردند و کوروش بابل را فتح می‌کند و مردم را از دست آن جبار نجات می‌دهد و خون هم از دماغ کسی نمی‌آید. پس از آن ایشان منشوری صادر می‌کند.

«من اجازه نمی‌دهم زیردستان من آداب و رسوم دیگران را تحقیر کنند. سلطنت خود را بر هیچ ملتی تحمیل نمی‌کنم و اگر نپذیرفتند جنگ نمی‌کنم. تا روزی که پادشاه ایران هستم اجازه ظلم به کسی نمی‌دهم با ظالم برخورد می‌کنم و حق مظلوم را می‌گیرم. هر کس حق دارد هر جایی سکونت کند و هر شغلی را انتخاب کند. هر کسی مسئول اعمال خود است و نمی‌شود هیچ‌کس دیگری را به جای آن مجازات کرد. تا روزی که به یاری مردا حکومت می‌کنم نمی‌گذارم زن یا مردی را به عنوان غلام و کنیز بفروشند و رسم بردگی باید برداشته شود» این بخشی از منشور کوروش بود که توسط احمدی‌نژاد قرائت شد.

**تقدیر از "کوروش " ملی‌گرایی نیست

وی ادامه داد: وقتی از کوروش تجلیل می‌شود ملی‌گرایی نیست، کار مثبت کرده و باید گفته شود و ما افتخار می‌کنیم که ایرانی است. تأیید نظام شاهنشاهی هم نیست؛ قاچار و پهلوی آبروی ایران را بردند. باز معنایش این نیست که در حکومت کوروش خلاف نشده است مانند ایران که می‌خواهد عدالت و معنویت را پیاده کند اما ممکن است تخلف هم بشود.

رئیس‌جمهور بیان داشت: کسی در این مملکت قیام کرده و پیروز شده و می‌گوید ظلم، تجاوز و برده‌داری ممنوع که این بسیار ارزشمند است. او مردم عراق را نجات می‌دهد البته بدون خون‌ریزی و بعد فرمان سراسری می‌دهد. حالا به هزاره سوم می‌آئیم که ده سال اخیر را دهه صلح اعلام کرده که حکومتی به نام آمریکا و در کنارش انگلیس می‌گویند که دیکتاتوری عراق را در برگرفته و می‌خواهیم آزادی به آن بدهیم؛ اما دیدیم که چه بر سر آن آمد.

احمدی‌نژاد گفت: دنیا به گفته کارشناسان دو مدیریت دارد؛ یکی آمریکایی که شکست خورد و امتحان خود را پس داده است و حال می‌پرسند مدیریت ایرانی چگونه است؛ که ما می‌گوییم نمونه‌ای از آن این منشور و ارزش‌های والای اسلامی است.

گذشته هویت ملت‌ها است و همه به دنبال این هویت‌ها هستند.
 الان هر کسی که در دنیا اهل تاریخ است به کورش احترام می‌گذارد. زندگی کورش توسط دشمنان او تنظیم شده که نخواستند عظمتش را بگویند ولی مجبور بوده‌اند که از عظمت او بگویند.. ادامه....

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/Olympic_Park_Cyrus.jpg

ذو الفرنین به زبان عربی یعنی فردی با دو شاخ یا تاجی که  دوشاخ بر آن است.

در اینترنت اولین بار  در دسامبر ٢٠٠۵ مقاله کوروش ذو القرنین در ویکی پدیامنتشر شده و تا کنون منبع  اصلی تقریبا همه مقالات در مورد کوروش بوده است.

/ 1 نظر / 6 بازدید
مسیح من

با سلام منتظر تشریف فرمایی شما هستم با مطلبی به نام (به دستور پاپ کلیسایی از استخوان مسلمانان ساختند) شما بفرمایید که مسلمانان خشن هستند یا اونها؟؟؟؟؟؟؟ http://mymasih.persianblog.ir/